РАСТЕ БРОЈОТ НА ДЕЦАТА ВО ГРАДИНКИТЕ ВО БЕЛГРАД

/

На вториот ден од работата на белградските градинки е забележано мало зголемување на бројот на децата, а градскиот секретар за образование и заштита на децата, Славко Гак, вели дека 3.966 деца дошле во градинките утрово, 536 повеќе од претходниот ден.

Гак рече дека во градинките сè се одвива без проблеми.

„Образовната инспекција е на терен од вчера, со што се проверува исполнувањето на сите мерки за безбедност на децата и вработените, а досега немаше никакви забелешки“, рече Гак.

„Беоинфо“ соопшти дека Гак изјавил дека родителите вчера се увериле дека градинките се целосно опремени и подготвени за работа дури и за време на епидемијата, и затоа се очекува бројот на децата да се зголемува, иако сè уште е далеку помал од првобитно пријавените.Извор: Макфакс

Претходна статија

ПОЧНА ЛИДЕРСКАТА КАЈ ПЕНДАРОВСКИ- ЌЕ ИМА ЛИ ДОГОВОР ЗА ДАТУМ ЗА ИЗБОРИ?

Следна статија

ОД ПОГРЕБ ВО ТЕТОВО СЕ ВРАТИЛЕ СО ВИРУС

Најново од Вести