ОД ПОГРЕБ ВО ТЕТОВО СЕ ВРАТИЛЕ СО ВИРУС

/

Пред нас е мирен период, досега имавме строги мерки и резултатите од тоа се видливи – сите мерки кои досега беа на сила дадоа резултати. По сите предвидувања пред нас е мирен периот кој може да се изменаџира според бројот на пациенти со кој може да се соочиме, рече министерот за здравство, Венко Филипче, денеска на прес конференција, пренесува Плусинфо.

– Има мали варијации во бројките, а добро е што речиси сите нови дијагностицирани случаи изминативе денови, најголемиот број, е во врска со два настани – едниот е погреб во Тетово, а другиот е семеен настан во околината на Скопје – изјави денеска министерот Филипче.

Претходна статија

РАСТЕ БРОЈОТ НА ДЕЦАТА ВО ГРАДИНКИТЕ ВО БЕЛГРАД

Следна статија

ИРАН ГИ ОТВОРА ПРИВРЕМЕНО ЏАМИИТЕ ЗА РАМАЗАН

Најново од Вести