Реал Мадрид води преговори со Јоаким Лев

//

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез започнал разговори со Јоаким Лев, вели „Дијарио Гол“. Според информациите, шефот на „кралевите“ одлучил да „расчисти“ со Зинедин Зидан по 30 јуни.

Перез веќе сопрел на одредено име за заменик на Зидан. Лев веќе некое време се поврзува за нов тренер на Реал Мадрид. Флорентино Перез многу го сака германскиот специјалист на чело на својот тим и го замислил како наследник на Зизу.

Другата опција за заменик на Зидан е актуелниот менаџер на Тотенхем,
Маурисио Почетино. (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Костадиновски: Претседателот Иванов не се советуваше со мене за амнестијата

Следна статија

Утре почнува 13. Европско првенство во ракомет

Најново од Вести