РЕМЕНСКИ ДЕНЕСКА ТРЕБА ДА ДАДЕ ИСКАЗ ВО ЈО ЗА „РЕКЕТ“

//

Потпретседателкта на Собранието и пратеничка на СДСМ, Фросина Ременски, денеска ќе даде исказ во Јавното обвинителство за случајот „Рекет“, јавуваат македонските медиуми.

Опозицијата и дел од медиумите ја спомнуваат како блиска со осомничениот за „Рекет“, Бојан Јовановски, и како почесна претседателка на неговиот Меѓународен сојуз.Инаку Ременски веќе објави дека „нема ништо против ОЈО да испита каква е нејзината почесна функција во нeвладината организација на Бојан Јовановски“.

Претходна статија

П. БОГОЈЕСКИ ДО КОСТА ПЕТРОВ: ЌЕ ПУКНАМ ОД МАКА ШТО ЗАЕВ ТЕ ЛАПНА ПРЕД НАС

Следна статија

РЕМЕНСКИ НЕ КАЖА ДАЛИ ВО ОБВИНИТЕЛСТВОТО Е ПОВИКАНА КАКО ОСОМНИЧЕНА ИЛИ СВЕДОК

Најново од Вести