СДК: КОЧАН ЛЕГНА БОЛЕН, НЕ МУ СЕ ОДИ ВО ЗАТВОР

Осудениот бизнисмен Сеад Кочан, кој на 17 јули треба да се појави на капија во затворот Идризово да почне да ја отслужува затворската казна од 4 години и осум месеци, е примен на лекување во една приватна болница во Скопје, дознава САКАМДАКАЖАМ.МК.

Основниот суд Скопје 1 ни потврди дека тој и официјално го известил судијата за извршување санкции дека е хоспитализиран, притоа барајќи одлагање на извршувањето на казната.