СДК: ОКОЛУ 5000 ЕВРА Е ШТЕТАТА ОД УНИШТЕНИОТ ЗЕЛЕН ПОКРИВ НА ГТЦ

//

Околу 5.000 евра е штетата што ја направи лицето кое на 30 август го демолираше зелениот покрив на Градскиот трговски центар (ГТЦ) во Скопје, јавува СДК.МК.

Директорот на ГТЦ Ѓоко Трајчевски вели дека тужба против сторителот, кој беше фатен на безбедносните камери, ќе поднесе фирмата која ги врши градежните работи.

На 30 август сопственик на хотел кој се наоѓа во трговскиот центар кршеше и уништуваше дел од поставените инсталации оти не му било дозволено дел од зелениот покрив да го превори во летна тераса.

Претходна статија

ЧУДЕН НАПИТОК СО КОЈ ЌЕ ОСЛАБЕТЕ 9 КИЛОГРАМИ ЗА 2 СЕДМИЦИ

Следна статија

КАРАКАЧАНОВ: БУГАРИЈА НЕ Е РАЗГРАДЕН ДВОР, ЌЕ РЕАГИРАМЕ ВЕДНАШ ПРОТИВ БЕГАЛСКИОТ БРАН

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да