ЧУДЕН НАПИТОК СО КОЈ ЌЕ ОСЛАБЕТЕ 9 КИЛОГРАМИ ЗА 2 СЕДМИЦИ

//

Не е тајна дека циметот има многу корисни својства. Овој зачин го спречува развојот на кардиоваскуларните заболувања, помага во намалување на холестеролот во крвта, а исто така ја намалува веројатноста од срцев удар.
Покрај тоа, циметот може да подготви здрав пијалок кој ќе ви помогне да изгубите солидна тежина за само неколку дена.

Покрај се овој лек за слабеење ќе го исчисти вашето тело од токсини.

Пијалок за слабеење цимет

СОСТОЈЌИ

1 лажиче цимет во прав

250 мл. вода

1 лажиче мед

1 парче лимон

ПОДГОТОВКАСтавете го циметот во врела вода и оставете го да зоврие за 20 минути.

Додадете парче лимон и 1 лажиче мед во смесата.

Потоа, ставете го напитокот во фрижидер половина час.

Пијте го напитокот 3 пати на ден по 1 чаша 30 минути пред јадење. Препорачливо е напитокот да се пие 14 дена.

За максимален ефект, треба да јадете повеќе протеинска храна и помалку јагленихидрати.

По 4 месеци можете да го повторите третманот.

Претходна статија

ВО СОБРАНИЕТО НА РМ СЕ ФОРМИРАШЕ ИНИЦИЈАТИВА ЗА ПРОМЕНА НА ИЗБОРНИОТ МОДЕЛ

Следна статија

СДК: ОКОЛУ 5000 ЕВРА Е ШТЕТАТА ОД УНИШТЕНИОТ ЗЕЛЕН ПОКРИВ НА ГТЦ

Најново од Истакнато