СДСМ: Арсовска измислува лажни афери и ги објавува на веб-страницата за која вели дека не работи

/

Данела Арсовска продолжува да измислува скандали и афери во обид да ја сокрие сопствената неспособност и неработење, велат од СДСМ како реакција на обвинувањата од Град Скопје дека поранешното раководство платило сума од над 75.000 евра за изработка на официјален веб портал на градот кој никогаш не профункционирал во целост.

„Очигледно е дека веб страницата на Град Скопје функционира: https://skopje.gov.mk/. Тоа што проектот се реализира во фази не е кривично дело, напротив“, посочуваат од СДСМ и додаваат дека секогаш кога Арсовска ќе биде фатена во лага, таа преку институцијата со која раководи поднесува, како што велат, неосновани кривични пријави и измислува афери.

Претходна статија

Запленета дрога од над 200.000 евра која од Македонија требала да стигне во Турција, меѓу приведените и државјани на Албанија и Косово

Следна статија

Од март минималецот ќе изнесува 18.000 денари, пратениците ги усвоија законските измени

Најново од Вести