СЕ СУДРИЈА АВТОБУС И АВТОМОБИЛ НА АВТОПАТОТ КУМАНОВО-ТАБАНОВЦЕ-ДВАЕСЕТТИНА ПАТНИЦИ ПОВРЕДЕНИ

/

Патници и возачи на автомобил и на автобус се повредени во сообраќајната несреќа што се случила синоќа на автопатот Куманово-Табановце, информираше денеска МВР.

Сообраќајката се случила во 21.50 на автопатот Куманово-Граничен премин Табановце, пред клучката за Крива Паланка помеѓу автобус „крафтер“ со кумановски регистарски ознаки, управуван од Н.А.(39) од Куманово и патничко моторно возило „бмв“ со бугарски национални ознаки, управувано од Н.М.(28) од Куманово.

Во несреќата двајцата возачи и 19 патници од автобусот се здобиле со телесни повреди, по што биле пренесени во Општата болница Куманово за укажување на лекарска помош.-Повредените имаа телесни повреди, само еден е задржан за понатамошно иследување, изјави доктор Стефан Трајановски, хирург ортопед од кумановската општа болница.
Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Куманово.Претходна статија

ВО ГЕРМАНИЈА ПРВ СЛУЧАЈ НА КОРОНА ВИРУСОТ

Следна статија

АЛО ШКЕНДИЈА! ОГРАДЕТЕ СЕ ОД БАЛИСТИ ИЛИ ОТКАЖЕТЕ СЕ ОД МАКЕДОНСКИТЕ ТИТУЛИ!

Најново од Вести