СЕДУМ СУДОВИ ВО МОСКВА ЕВАКУИРАНИ ПОРАДИ СИГНАЛИ ЗА ПОСТАВЕНИ БОМБИ

/

Седум судови во Москва се евакуираат поради сигнали за поставени бомби, јавува РИА Новости. Извршена е евакуација на службениците и посетителите на судските институции, а тимови на Федералната служба за безбедност вршат проверки на објектите.
РИА Новости потсетува дека ова е уште еден бран на сигнали за поставени бомби во Москва и други градови на Федерацијата.

Кон крајот на минатата година голем број сигнали беа испратени за судови, трговски центри, метро станици, училишта и детски градинки. Тогаш поради лажните сигнали илјадници граѓани мораа да бидат евакуирани, се вели во материјалот на РИА Новости.

Претходна статија

ТИНЕЈЏЕР ЈА СОЗДАЛ ГРУПАТА „ЈАВНА СОБА“ НА ТЕЛЕГРАМ

Следна статија

ПЕТАР КОЛЕВ : НИКОГАШ ПОВЕЌЕ ДА НЕ СЕ ПОВТОРИ АУШВИЦ!

Најново од Вести

(Фото) Вандалски акт или фотошоп- кој успеа да избрише буква од името на македонистичкиот клуб во Благоевград, напишано од внатрешната страна на излогот на клубот?!

Организацијата „Нов Асном“ денеска преку соопштение испратено до медиумите во РС Македонија се обиде да направи