СЕРГЕЈ ВАРОШЛИЈА СО ЕМОТИВНА ПОРАКА ЗА РОДЕНДЕНОТ НА БОКИ 13: ТОЈ СЕ БОРЕШЕ И ГРИЖЕШЕ ЗА СИТЕ ОКОЛУ НЕГО

/

„Да сакаш на другар да му честиташ роденден, а тој да не може да ја прими искрената честитка …

Можете да го нарекувате како сакате, со секакви надимаци и описни зборови, но за мене бил и ќе остане само едно име – Бојан, кое асоцира на другарство пријателство, едно од оние ретките, едно од оние малкуте кои и јас, и сите ние ги имаме во животот, едно од оние кои се бројат на една рака! Еден од ретките кои искрено се грижеше , бореше и интересираше за сите, а “сите” наоколу ретко, а уште помалку искрено се грижеа или бореа за него, зошто повеќе ги интересираше “што, како, зашто…” заслепени од тие “прашања” не можеа да ја видат неговата суѓтина и човечност пред се ! Но не за џабе викаат “човек на човек му е огледало”!

Среќен роденден драг мој Бојан! И како вика онаа народната “се проаѓа” битно да си ми жив и здравП.с Благодарам на малкуте пријатели што ми се јавија- пишаа во овој период, вие знаете кои сте !

И на овој пост нема да толерирам негативни коментари на мојот профил“-напиша Сергеј Варошлија на својот facebook профил.Претходна статија

А1 ТЕЛЕВИЗИЈА ПОВТОРНО СЕ ВРАЌА НА МАЛИТЕ ЕКРАНИ?

Следна статија

ФИРМАТА „ДРИМ БИЛДИНГ“ НЕ МУ ПЛАТИЛА РЕКЕТ НА БОКИ 13 ЗА ДА УРГИРА КАЈ КАТИЦА ЈАНЕВА

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да