ШКЕНДИЈА ДЕНЕС ИГРА ПРОТИВ РЕД БУЛ САЛЦБУРГ

Денеска Шкендија го игра реванш натпреварот против Ред Бул Салцбург. Тие имат негатива од 3гола за надокнадување од првиот натпревар кој се одигра во Салцбург. Покрај овој натпревар денес ќе се играат и натпреварите помеѓу : АЕК-Селтик, Спартак Трнава – Црвена Ѕвезда, Динамо Загреб- Астана, Фенербахче-Бенфика, Спартак Москва – ПАОК.