ШКЕНДИЈА СО СТРУГА, „ПАНДЕВЦИ“ КУП ТРОФЕЈОТ ГО БРАНАТ ПРОТИВ БРЕГАЛНИЦА

/

Денешната ждрепка во Фудбалската федерација на Македонија ги одреди полуфиналните двојки во Купот.

Шкендија, како најголем фаворит за трофејот ќе игра двомеч со Струга, додека актуелниот бранител на трофејот ќе ги одмери силите со второлигашот Брегалница.

Првите полуфинални се играат на осми април со почеток во 15.30 часот, додека реваншите се закажани за шести мај од 16 часот.КУП ПОЛУФИНАЛЕ
Академија П. – Брегалница
Струга – Шкендија

Извор: Спорт1

Претходна статија

70-ГОДИШНА ВЕЛОСИПЕДИСТКА ПРЕГАЗЕНА ВО СКОПЈЕ

Следна статија

ОСМАНИ: СЕ ОСТВАРУВА ИНИЦИЈАТИВАТА НА ИТАЛИЈА ЗА БРЗО ВРАЌАЊЕ НА ЕВРОПСКИТЕ ИНТЕГРАЦИИ НАЗАД НА ЕУ АГЕНДАТА

Најново од Вести