Силва: Пасторе порача дека сака да си оди

//

Кавани и Пасторе не беа повикани за натпреварот на ПСЖ против Амиенс, затоа што не се вратиле во Париз на договореното време.

Стоперот на парискиот тим, Тиаго Силва се обиде да им објасни на новинарите за што станува збор и притоа порача дека Пасторе им кажал на челниците на клубот дека сака да си замине…(Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Јунајтед има нова идеја, тргнуваат по миленикот со кого освоија две титули?!

Следна статија

Иванов го доби указот за Законот за јазици, не одлучил дали ќе го потпише

Најново од Вести