СИРИЕЦ СИ ГО УБИ ЦИМЕРОТ НА УЛИЦА ВО ГЕРМАНИЈА

/

Во Штутгарт е уапсен 28-годишен Сириец кој среде улица со меч убил 36-годишен маж, јавуваат германските медиуми.

Според „Билд“, убиецот и жртвата биле цимери. Убиениот човек е Германец со казахстанско потекло, а мотивот за убиството не е познат.

Откако го убил цимерот, Сириецот избегал од местото на злосторството со велосипед. Случаен минувач го снимил целиот настан.

Убиецот дошол во Германија пред четири години, а во полицијата е претходно познат поради кражби.Извор: МакфаксПретходна статија

ГЕРОСКИ ПРЕДУПРЕДУВА: ИСТРАГАТА ЗА „РЕКЕТ“ ДА ПОБРЗА ГЛАВНИТЕ ПЕРАЧИ НА ПАРИ МОЖАТ ДА ИЗБЕГААТ

Следна статија

БОРИСОВ И ЗАЕВ СЕ ПОКЛОНИЈА ПРЕД ПОЛКОВНИК КАВАРНАЛИЕВ-ХЕРОЈОТ КОЈ ГИ СПАСИ КУКУШАНИ ОД СИГУРНА СМРТ ВО 1913 Г.

Најново од Вести