Следува пекол во Вараждин: Против Чешка и Данска во рок од само 20 часа

/

Македонската репрезентација ќе има три дена одмор за да се рехабилитира по тешките натпревари во групата, а потоа ја очекува вистински пекол во втората групна фаза од Европското првенство.

Почнуваме в недела од 20:30 часот против Шпанија во можеби најважниот меч на овој шампионат. Евентуален триумф на тој натпревар ќе не однесе на само чекор од пласман во полуфиналето бидејќи во исто време ќе ја елиминираме “фуријата”.  (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Интервју со Столтенберг: Сакаме да ви посакаме добредојде во НАТО, но името мора да се реши

Следна статија

Столтенберг се сретна со Димитров – ги почна средбите со државниот врв

Најново од Вести