СО ИЗЛОЖБА НА ДЕЛА ОД УЧЕНИЦИТЕ УМЕТНИЧКОТО УЧИЛИШТЕ „ЛАЗАР ЛИЧЕНОСКИ“ ЈА ПРОСЛАВИ СВОЈАТА 75-ТА ГОДИШНИНА

/

Со годишна изложба на учениците и дела од професорите, модна ревија и настап на групата Day off next generation, синоќа Средното уметничко училиште „Лазар Личеноски“ одбележа 75 години од своето постоење.

Настанот беше отворен со изложба на уметнички дела на учениците и професорите, а се одржа и модна ревија на ученички креации од одделот дизајн на текстил, под раководство на професорката Лира Грабул и надворешниот соработник Раде Василев.Повеќе за историјатот на оваа градина на таленти можете на прочитате на следниот линк.

Претходна статија

ДАЛИ МИЛЕНКО НЕДЕЛКОВСКИ ЌЕ ГЛАСА ЗА ГДУ?!

Следна статија

ФИЛИПЧЕ: ЕВЕ ВЕЌЕ ИМА ЛЕКАРИ КОИ ЗАЕДНО СО ДЕЖУРСТВАТА ЗЕМААТ 100 ИЛЈАДИ ДЕНАРИ ПЛАТА

Најново од Истакнато

Кандилце за душата

Пишува: Румен Леонидов В началото не бе Словото. В началото начело беше Светлината, която възсия чрез