СОБРАНИЕТО ПОВТОРНО СО ПОДНОВУВА СО НОВИ ВОЗИЛА

Собранието повторно ќе го подновува возниот парк, овој пат со четири нови возила, јавува „Слободен печат“. Вредноста на набавката  60 илјади евра, а според огласот објавен на сајтот за јавни набавки ќе се набавуваат лимузини – хечбек на бензин. Слободен печат потсетува дека пред околу еден месец Собранието купи две лимузини седан, марка FORD Mondeo Trend, кои чинат 50.000 евра.