| |

СОНЧЕВО И СТУДЕНО ВРЕМЕ

Времето денеска ќе биде сончево и студено особено претпладне. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Попладне ветерот ќе стивнува, информира УХМР.

Дневните температури ќе бидат во интервал од 1 до 8 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Дневната температура ќе достигне до 4 степени.Слични Објави