СООБРАЌАЈКА ВО АРАЧИНОВО – ЗАГИНА 22-ГОДИШЕН МОТОЦИКЛИСТ, А СОПАТНИКОТ Е ТЕШКО ПОВРЕДЕН

//

Вчера во селото Арачиново, Скопско, се случи сообраќајна незгода во која почина 22-годишно момче.

Како што јавија од МВР, несреќата се случила помеѓу патничко моторно возило со кое управувал М.С.(43) од Арачиново и мотоцикл без регистарски ознаки, што го возел Х.Б.(22) од селото.

Во незгодата, мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди по што бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, каде што починал.Сопатникот на мотоциклот, А.С.(26) од селото Арачиново, исто така, се здобил со тешки телесни повреди по што бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Скопје.

Претходна статија

ОДБЕЛЕЖУВАМЕ 16 ГОДИНИ ОД СМРТТА НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ТРАЈКОВСКИ

Следна статија

АФЕРА РАМАДАНИ: ПРАВЕЛЕ ЛАЖНИ ТРАНСФЕРИ НА КИПАР, ПА КУПУВАЛЕ ЛУКСУЗ НИЗ ШПАНИЈА!

Најново од Вести