Советот за безбедност на ОН воведе дополнителни санкции против Северна Кореја

//

Советот за безбедност на Обединетите Нации едногласно усвои наметнување на нови санкции за Северна Кореја во врска со нуклеарните и ракетни тестирања на изолираната комунистичка држава… (Прочитајте го целиот напис овде) Претходна статија

Загадениот воздух ги наполни болниците

Следна статија

Готово: Интер договори засилување од Барса

Најново од Вести