|

Земјотрес ја погоди Албанија

Земјотрес со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Албанија, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар (EMSC).

Епицентарот на земјотресот бил на 15 километри источно од Ерсека.Слични Објави