СПАСОВСКИ: КО-ПРЕТСЕДАВАЊЕТО НА БЕРЛИНСКИОТ ДОГОВОР СО БУГАРИЈА Е ПРИЗНАНИЕ ЗА МАКЕДОНИЈА

/

Македонија ко-претседавањето со Берлинскиот процес заедно со Бугарија, го гледа како можност за дополнително зацврстување на регионалната соработка и поттик за регионалните проекти за поврзување, објави на својот facebook профил техничкиот премиер Оливер Спасовски.

На панелот со лидерите на Западен Балкан на Самитот во Лондон во организација на ЕБОР, истакнав дека наша стратешка цел останува членството на Северна Македонија во ЕУ и дека ја прифативме максимално ангажирано регионалната соработка како предуслов за интеграцијата во ЕУ, преку учеството на регионалните самити во Нови Сад, Охрид и Тирана, стои уште во објавата на Спасовски.Претходна статија

ПЕСОЧНА БУРА ГИ ЗАФАТИ КАНАРСКИТЕ ОСТРОВИ

Следна статија

УЕФА НЕ ДОЗВОЛУВА ДА СЕ ОДЛОЖИ МЕЧОТ ИНТЕР-ЛУДОГОРЕЦ: ЌЕ СЕ ИГРА ПРЕД ПРАЗНИ ТРИБИНИ!

Најново од Вести