СПАСОВСКИ ОД ГОСТИВАР: НЕ СЕ ЗАГОВАРААТ НИКАКВИ АМНЕСТИИ

//

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски од Гостивар го повика Иванов да го потпише Договорот со Грција и истакна дека нема да има амнестија за никого што сторил криминал.

Претходна статија

ВМРО-ДПМНЕ СО ПРОТЕСТЕН МАРШ ВО СТРУМИЦА

Следна статија

ВИДЕО: ВО БУГАРИЈА МАКЕДОНЦИТЕ НЕ СЕ СТРАНЦИ

Најново од Вести