СПОДЕЛУВАЈТЕ!!! СЕ БАРА ИСЧЕЗНАТ ВОЗРАСЕН ЧОВЕК

//

Сега е 10 часот, чичко ми го нема повеќе од 24 часа. Баран е по улици, цел ден и цела ноќ, заангажирана е и полиција. Ве молам нека не ви биде тешко да разгледате околу вас, во вашите дворови и паркови, можеби некаде седи беспомошен.

Виден е во Шутка во 8 и 20 утрово, последно ни е јавено дека го виделе околу 17 часот кај кружниот тек во Бутел. Бутелчани ве молам погледнете околу вас, човекот носи црна торба, изнемоштен е и барал помош, не можел да се снајде!

Ве молам за помош! Исчезнат е чичко ми! Последен пат е виден во Топанско Поле кога излегол од својот дом во раните утрински часови. Има околу 80 години, нема знаци на деменција, се вика Пандо Лазовски, немам точни информации како бил облечен, висок е околу 160 сантиметри, ситен е и слаб. Ве молам ако го забележите во било кое време на денот или ноќта телефоните ќе бидат достапни. Доколку имате некаква информација јавете се на: 070228483, 075293457, 070363291

Претходна статија

EMILY NAILS СО НОВИ ПРЕДЛОЗИ ЗА ИНТЕРЕСНИ НОКТИ

Следна статија

ГДУ-ШТИП: ОПШТИНАТА КОНЕЧНО НАЈДЕ ЕВРОПСКО РЕШЕНИЕ ЗА ПЕШАЧКИТЕ ПРЕМИНИ

Најново од Вести