СТРАШНА НЕСРЕЌА ВО ТЕТОВСКО: СКОПЈАНЕЦ ИТНО ПРЕНЕСЕН ВО БОЛНИЦА

//

На 05.06.2019 година во 16.55 часот на локалниот пат за село Сараќино, тетовско, после мостот на реката Пена, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Пежо 307“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од Г.М.(42) од с.Сараќино и патничко возило „Фолксваген поло“ со скопски регистарски ознаки, управувано од А.Х.(53) од с.Бојане, скопско.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил А.Х. и со друго возило бил пренесен во Клиничката болница Тетово. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Тетово.

Претходна статија

(ВИДЕО) ГРУЕВСКИ: ВРЕМЕТО ПОКАЖУВА КОЈ БИЛ ВО ПРАВО!

Следна статија

МАЈКАТА НА ПИНО СО ПОРАКА ДО РОДИТЕЛИТЕ НА ОСОМНИЧЕНИТЕ: „ИМАТЕ ТРИ ДЕНА”

Најново од Вести