Судењето за Мијалков и Јанкулоска се одложи, судијата Бошевски барал изземање

//

Поранешниот прв човек на УБК, Сашо Мијалков, екс министерката Гордана Јанкулоска и останатите обвинети во случајот на СЈО за масовното прислушување „Таргет- Тврдина“ денеска седнаа на обвинителна клупа, но судењето се одложи бидејќи судијата Горан Бошевски, кој беше член на Советот побарал негово изземање. (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Новата рунда преговори во фокусот на грчките медиуми

Следна статија

Чудото од дете Даниел Харитонов утре настапува со Македонската филхармонија

Најново од Вести