СУДОТ ВО БУДИМПЕШТА ОДБИ ДА НИ ГО ВРАТИ ГРУЕВСКИ

//

Судот во Будимпешта одлучи да го одбие барањето за екстрадиција на Никола Груевски од страна на Министерството за правда на Република Македонија. Судот го ослободи екс премиерот Никола Груевски.

Судијата во својата одлука изјавил дека условите за екстрадиција се меѓународна потерница од првостепениот суд во Скопје и не биле во случај на барање за екстрадиција од страна на Министерството за правда на Република Северна Македонија.Претходна статија

ТЕВДОВСКИ: СО КРЕНАТА ГЛАВА СЕ ВРАЌАМ НА ЕКОНОМСКИОТ ФАКУЛТЕТ

Следна статија

BRAINSTER ЈА ОТВОРИ ПРВАТА DATA SCIENCE АКАДЕМИЈА ВО МАКЕДОНИЈА И РЕГИОНОТ

Најново од Вести