ТАРАВАРИ : ПОТРЕБНО Е ОПРЕМУВАЊЕ И НА ОСТАНАТИТЕ ЗДРАСТВЕНИ ЦЕНТРИ НАДВОР ОД СКОПЈЕ

//

Поранешниот министер за здравство и член на партијата Алијанса на Албанците, Арбен Таравари во своето гостување во емисијата „Отворено студио“ на АЛФА ТВ , изнесе некои свои ставови и видувања за состојбата во која се наоѓа македонското здраство. Според него се потребни инвестирања и во останатите здраствени центри надвор од Скопје, се со цел на здраствените работници да им се обезбедат идеални услови за работа но и да се намали товарот со кој се соочуваат здраствените работници во Скопје.

Претходна статија

СТЕВЧE ЈАКИМОВСКИ : ВЛАДАТА ГИ МЕСТИ ТЕНДЕРИТЕ

Следна статија

ТАРАВАРИ : СКАНДАЛОЗНИОТ ТЕНДЕР Е ПРАШАЊЕ НА МОРАЛ

Најново од Вести