ТАРАВАРИ : СКАНДАЛОЗНИОТ ТЕНДЕР Е ПРАШАЊЕ НА МОРАЛ

//

Арбен Таравари во своето гостување во емисијата „Отворено студио“ на тв Алфа изјави дека последниот скандалозен тендер од 35 милиони евра е прашање на морал, и тоа е доволна причина за министерот Вилипче да си поднесе неотповиклива оставка. Сомнително е како тоа гиганти и реномирани компании во Македонија во областа на здраството немаат конкурирано на овој тендер, а го добива фирма која постои едвај  4 месеци. Таравари воедно нагласи дека по напуштањето на Алијанса на Албанците од Владата, во здраството не се направени никакви реформи освен покачувањето на надоместокот за дежурство на здраствените работници.

Претходна статија

ТАРАВАРИ : ПОТРЕБНО Е ОПРЕМУВАЊЕ И НА ОСТАНАТИТЕ ЗДРАСТВЕНИ ЦЕНТРИ НАДВОР ОД СКОПЈЕ

Следна статија

МАКЕДОНСКА ЕКСПЕДИЦИЈА ГО ИСКАЧИ ВРВОТ ДАМАВАНД ВО ИРАН

Најново од Вести