ТЕСТ: ПРВОТО НЕШТО КОЕ ЌЕ ГО ВИДИТЕ НА СЛИКАТА ПОКАЖУВА ШТО Е ТОА ШТО ВЕ ЗАГРИЖУВА

//

За што се грижите? Одговорот на ова прашање ќе го најдете откако ќе ја разгледате илустрацијата.
Која е првата работа што ја видовте? Тоа што го видовте ја открива причината за вашите грижи и најдоброто решение за нив. Еве ги одговорите:


Пантери


Ако првото нешто што го видовте се пантерите, главната причина за стресот што го имате е вашата љубовна врска. Чувствувате дека и двајцата се оддалечувате и немате идеја зошто се случува сето тоа. Најдоброто решение е да разговарате со вашиот партнер за тоа што ве мачи. Комуникацијата е често клучна за решавање на сите лични проблеми.

Лавови


Ако првото нешто што го видовте се лавовите, моментално се борите со тешките одговорности што ги избегнувавте некое време. Вие се грижите за сè и за сите, но не и за себе. Вашето семејство и пријатели мислат дека сте многу силни и одговорни, но вие се чувствувате многу изморени и немате енергија да се справите со себе, како на пример конечно да одите на лекар или фризер. Нема ништо лошо во тоа што понекогаш ќе бидете малку себични и ќе се ставите на прво место. Одморете се!

Зебри


Ако првото нешто што го видовте се зебрите, најголемите грижи во моментов ви се поврзани со вашето здравје или здравјето на некој близок. Благата вознемиреност е нормална и нè стимулира да живееме поздраво, но ако вознемиреноста премине во страв, тоа може да предизвика други проблеми. Јадете колку што е можно поздраво, вежбајте почесто и не грижете се за работи што не зависат од вас.

Жирафи
Ако првото нешто што го видовте се жирафите, тогаш сте загрижени за вашата работа и финансиите. Се прашувате дали напредувате професионално, дали е тоа оптималната плата што можете да ја добиете, и си мислите дека вашите одговорности постојано се зголемуваат и дека вие треба да научите нови работи. Доколку сметате дека сте потценети на работното место, обидете се да ги подобрите своите вештини и да побарате нова работа.

Сина птица


Ако првото нешто што го видовте е сината птица, тоа значи дека се чувствувате изгубени и осамени. Денес, ние најчесто комуницираме од далечина – преку пораки, е-пошта, споделени фотографии. Сепак, ви недостасува вистинска комуникација. Време е да ги повикате вашите пријатели и да се дружите реално.

Двете птици


Ако прво ги видовте двете птици, тоа значи дека сте осамени, но не знаете да зборувате за своите чувства и мислите дека никој нема да ве сфати сериозно. Не ги потиснувајте емоциите и верувајте им на пријателите и семејството – ако нешто ве вознемирува, тогаш е доволно важно да бидете споделено. Проблемот е во тоа што отсекогаш сте биле многу независни и навикнати да се справувате со сè самостојно, но понекогаш мора да се опуштите и да научите да споделувате. Ако никогаш не ги откриете вашите вистински емоции, вашите пријатели немаат начин да знаат дека ви треба нивна помош.Претходна статија

МАКЕДОНСКИОТ ПОБЕДНИК НА ПРАШКОТО КВАДРЕНАЛЕ „ОВАА ЗГРАДА ЗБОРУВА (НА)ВИСТИНА“ НА 53. БИТЕФ

Следна статија

БОКИ 13 ОДБИЛ ДА ДАДЕ ИСКАЗ БИДЕЈЌИ РУСКОВСКА МУ КАЖАЛА ДЕКА ИСТРАГАТА ПРОТИВ НЕГО Е ЗАВРШЕНА

Најново од Истакнато

Ќорсокак

Пишува: Владимир Перев На 24 јуни 2022 година стана пресврт, револуција во менталната матрица на бугарите