„ТОПЛИК“ ОДЛОЖЕН ЗА 21 ЈАНУАРИ

Рочиштето за предметот „Топлик“ на СЈО е одложен за 21. јануари. Во случајот  на СЈО првоосомничен е екс министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, а заедно со него се осомничени уште пет лица. Тие се товарат за продажба на државно земјиште за изградба на „Сончев Град“ во Сопиште.