ТPAГEДИЈА ЈА ПОTPEСЕ МАКЕДОНИЈА: ДВАЈЦА МЛАДИ МАКЕДОНЦИ НЕ ДОЧЕКАА ДА СИ ДОЈДАТ ДОМА, ЗАГИНАА НА АВТОПАТ ВО ЧЕШКА (ФОТО)

//

ешка сoobраќајна нecpеќа се случила денеска на автопатот Прага-Усти на Лаба во Чешкa.

А според чешките медиуми во нecpеќата 3агинaле двајца Македонци, М.Б (30) и Д.Б.(27) од Скопје.

Тие се враќале кон Македонија, објави ТВ21.

Истата се случила вчера на автопатот Прага-Усти на Лаба во Чешка.

Чешките медиуми објавуваат дека автомобилот излeтал од патот и yдрил во мостот во правец кон Усти на Лаба.Според првичните сознанија, возило марка ‘БМВ‘ излегло од автопатот.

По што две лица, возач и сопатник, п0чинаа на самото место“, изјавила портпаролката на полицијата Вероника Хиплерова.Претходна статија

МИЛОШОСКИ ПОВТОРНО ЗАКАЖА СЕДНИЦА ЗА БУГАРСКИОТ МЕМОРАНДУМ

Следна статија

ЗАЕВ: ДА ЈА ЗГРАПЧИМЕ ШАНСАТА ЗА ПРЕГОВОРИ СО ЕУ

Најново од Вести