ТРЕНДАФИЛОВ: НЕ МОЖЕМЕ ДА ОЧЕКУВАМЕ РЕФОРМИ ОД СЕГАШНИТЕ ПОЛИТИЧКИ ГАРНИТУРИ

//

Претседавачот со Националниот комитет на ГДУ Ѓорѓи Трендафилов во емисијата „168 анализи и коментари“ на штипската ТВ Стар, изјави дека со овие гарнитури мислејќи на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ не можеме да очекуваме реформа.

Според него актуелната поставеност на политичкиот систем, без контрола на граѓаните и на институциите кои не се независни и се подложни на влијанија, не носи до тоа, било кој европски лидер да ни каже дека Македонија не беше наградена заради внатрешните проблеми.

Промената на името не е доволен услов, додава во своето излагање Трендафилов.Претходна статија

СВЕДОК ТВРДИ ДЕКА ВОЗАЧОТ НА „ДУРМО ТУРС“ НЕКОЛКУ ПАТИ ЗБОРЕЛ НА МОБИЛЕН ТЕЛЕФОН

Следна статија

ТЕПАНОТО ДЕТЕ ВО ВИДЕОТО ШТО КРУЖЕШЕ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ ОДЗЕМЕНО ОД РОДИТЕЛИТЕ

Најново од Вести