ТРЕНДАФИЛОВ: ВЛАДАТА, ПАРИТЕ ПРЕДВИДЕНИ СО МЕРКИТЕ ЗА СПАСУВАЊЕ НА РАБОТНИТЕ МЕСТА, ДА ГИ ИСПЛАТИ ДИРЕКТНО НА РАБОТНИЦИТЕ, А НЕ НА КОМПАНИИТЕ

//

Претседавачот на НК на ГДУ Ѓорѓи Трендафилов на синоќешното гостување во емисијата „168 Анализи и коментари“ на ТВ Стар, изјави дека парите предвидени од Владата како дел од мерките за спас на работните места, треба да се исплатат директно на сметките на вработените, а не на компаниите.

Погледнете го овој дел од гостувањето на Трендафилов.

Претходна статија

ПРАТЕНИЦИТЕ ВО БУГАРИЈА НЕМА ДА ЗЕМААТ ПЛАТА ДОДЕКА ТРАЕ ВОНРЕДНАТА СОСТОЈБА

Следна статија

15 ИЛЈАДИ РАБОТНИЦИ ВО УГОСТИТЕЛСТВОТО ОСТАНАЛЕ БЕЗ РАБОТА ЗА НЕПОЛН МЕСЕЦ

Најново од Вести