ТРИБУНА ОТКРИВА КОИ СЕ ДВАЈЦАТА ПРАТЕНИЦИ ИНВОЛВИРАНИ ВО СКАНДАЛОТ СО РЕКЕТОТ ВРЗ ОРЦЕ КАМЧЕВ

//

Од извори од истрагата, но и од дипломатски извори Трибуна дознава дека станува збор за бивш министер во Пржинската влада чиј сопруг е на висока позиција во МВР и бивш генерален секретар на СДСМ. Нивните имиња се споменуваат во разговорите кои се снимени од страна на рекетираниот бизнисмен Орце Камчев.Претходна статија

ПОРТПАРОЛОТ НА ГРЧКАТА ВЛАДА: НЕМАМЕ ИНТЕРЕС ДА СМЕ ПРОТИВ ПРЕГОВОРИТЕ НА МАКЕДОНИЈА СО ЕУ

Следна статија

ТРИБУНА ДОЗНАВА: БОКИ 13 СО ВИП ТРЕТМАН ВО ШУТКА

Најново од Вести