ТРИЕСЕТ И ТРЕТО ИЗДАНИЕ НА ШКЛ

/

Почитувани,

Во петок започнува триесет и третото издание на најстарата културна манифестација во нашиот град – Штипско културно лето.
Годинава оваа манифестација изобилува со бројни културни настани коишто ја збогатуваат културната понуда за нашите сограѓани.
Во продолжение е програмата на ШКЛ 2018 г., кое трае од 29 јуни до 30 јули.Претходна статија

А. ЈОРДАНОВ: ИВАНОВ ЌЕ БИДЕ ПРИНУДЕН ДА ГО ПОТПИШЕ ДОГОВОРОТ ЗА ИМЕТО СО ГРЦИЈА

Следна статија

ЗА ВЛАДАТА И ЗА ТАТКОВИНАТА

Најново од Истакнато

(Фото) Вандалски акт или фотошоп- кој успеа да избрише буква од името на македонистичкиот клуб во Благоевград, напишано од внатрешната страна на излогот на клубот?!

Организацијата „Нов Асном“ денеска преку соопштение испратено до медиумите во РС Македонија се обиде да направи