УЧЕСНИЦИТЕ НА ПРОТЕСТОТ БАРААТ ОСТАВКА ОД ПРВИОТ ЧОВЕК НА МВР

//

Учесниците на протестот пред Собрание, кој се одржува против промена на името, најавија кривична пријава против Оливер Спасовски поради прекумерна упоребна на сила од страна на полицијата на протестите.

Извикувајќи „оставка, оставка“, тие упатија и барање до медиумите и новинарите да работат чесно.

Претходна статија

АРНА ШИЈАК: ОСВЕСТЕТЕ СЕ БРАЌА И СЕСТРИ

Следна статија

ЗАЕВ ЗА БЕЛГРАДСКА ПОЛИТИКА: ДОБИВМЕ ЕРГА ОМНЕС ЗА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК И ИДЕНТИТЕТ

Најново од Вести