УГОСТИТЕЛСКИ ОБЈЕКТ ВО TЕТОВСКО СИНОЌА РАБОТЕЛ СО 29 ГОСТИ

Синоќа околу 21.30 часот, во тетовското село Горно Седларце, полицијата го привела 41-годишниот Б.И., чиј угостителски објект работел по дозволеното време и во него престојувале 29 лица.

loading...

Тој бил задржан во Полициската станица Тетово и по целосно расчистување и документирање на случајот против него ќе следува поднесок за непостапување според здравствени прописи за време на епидемија.

Објектот е времено затворен од Државниот пазарен инспекторат.


loading...

Работното време на угостителите е ограничено до 18 часот, како мерка, со цел спречување на ширење на пандемијата.