УКИНАТА ЗАБРАНАТА ЗА КАМИОНИ НА СТРАЖА, ЃАВАТО, ПЛЕТВАР И ПРЕСЕКА

//

АМСМ информира дека од 08:30 часот се укинува забраната за сообраќај за тешки товарни возила на планинскиот премин Стража.

Од 08:20 часот се укинува забраната за сообраќај за тешки товарни возила на планинскиот премин Ѓавато и Струга – Г.П. Ќафасан.

Од 08.40 часот се укинува забраната за сообраќај за тешки товарни возила на планинскиот премин Пресека.Од 05:20 часот се укинува забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Прилеп – Градско преку планинскиот превој Плетвар.

Претходна статија

ЗАЕВ: ПРИСТИГНУВА ПРОЛЕТТА И СЕРИОЗНА РЕФОРМА НА СДСМ

Следна статија

ТРАМП НАЈАВИ СОПСТВЕНА СОЦИЈАЛНА МРЕЖА КОЈА ЌЕ ЈА ПРОМЕНИ ИГРАТА

Најново од Вести