Васил Гарванлиев и бугарската претставничка на Евровизија Викторија со заеднички концерт во Приморско Бугарија

//

Нашиот евровизиски претставник Васил Гарванлиев и бугарската претставничка на Евровизија 2021 Викторија ќе одржат заеднички концерт утре 13 август во бугарскиот град Приморско. Концертот ќе започне во 21 часот на отворената сцена во центарот на градот. Концертот ќе го отвори “Primorsko Creative Camp 2021”, на кој ќе се соберат претставници на креативните индустрии од Бугарија и Европа.
“Бугарската публика е одлична. Секогаш ме пречекува со многу љубов. Многу сум среќен што можам да ја споделам сцената со Викторија. За мене таа е една од најталентираните млади пејачки во Европа. Подготвивме многу музика. изненадувања, така што ќе бидам среќен да ве видам на 13 август во Приморско “, вели Васил Гарванлиев.
На музичкиот настап ќе му се придружат македонско-канадскиот композитор, музички продуцент и пијанист Давор Јордановски и унгарскиот композитор и уметник Џони Палмер.
Викторија сподели дека со нетрпение го очекува концертот во Приморско: “Минатата година направивме одличен концерт во градот Приморско. Тоа беше еден од моите омилени моменти. Им благодарам на Општина Приморско и д -р Германов што ја прифатија нашата иницијатива. Приморско е многу посебен град за мене – тука го снимив видеото за една од моите омилени песни. Едвај чекам да се вратам и да ја сретнам одличната публика овде “.
Интернационалниот креативен камп „ Primorsko Creative Camp 2021“ се одржува со поддршка на општина Приморско и Форест Бич Ресорт.Претходна статија

СДСМ: Мицкоски заглавен во етничките поделби, „Македонија на сите луѓе“ се покажа како лага

Следна статија

Доктор Лазаров: Ова не е бран, ова е цунами, сите ќе се уверите

Најново од Вести