(ВИДЕО) БАТЕ БОЈКО ВОЗИ КОЛА И ЈА СЛУША КОРОНА ЧАО ОД ДРАГАН СПАСОВ ДАЦ И АЛЕКСАНДАР МИТЕВСКИ

//

Бугарскиот премиер Бојко Борисов објави интересно видео на својот профил во кое порачува дека Македонија може да смета на поддршка од Бугарија. Во видеото Бојко Борисов го вози својот автомобил а во позадина оди преработката на песната Bella Ciao на Драган Спасов Дац и Александар Митевски -Корона Чао.

„Само со заеднички напор, дух и дисциплина ќе се избориме со корона вирусот. Им благодарам на сите бугарски граѓани што ги исполнуваат препораките. Само така ќе се вратиме кон нашиот нормален начин на живот. Им благодарам и на Дац и на Александар Митевски, Северна Македонија може да смета на нашата поддршка.“

Претходна статија

СОРАБОТНИЧКАТА НА ИВАН МИХАЈЛОВ ВИДА БОЕВА ПОПОВА СО ОТВОРЕНО ПИСМО ДО МИНИСТЕРОТ ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ НИКОЛА ДИМИТРОВ

Следна статија

ПОРТПАРОЛОТ НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО НА САД: СОРОС И РОТШИЛД СЕ ВИСТИНСКИОТ ВИРУС

Најново од Вести