(Видео) Бугарскиот европратеник Андреј Ковачев во остра дебата со Калинка Габер-заменичка на Никола Димитров

//

Натпартиска тема!
Се надевам дека сме обединети!!!
Денеска учествував на дискусија за Западен Балкан и добив предизвик да одговорам на нападите врз нашата татковина од страна на г-ѓа Калинка Габер, заменичка на министерот Никола Димитров.
Бугарија била виновна за намалувањето на поддршката за ЕУ ​​во РС Македонија, Бугарија била виновна што ЕУ не го исполнила „ветувањето“ кон РСМ? Оние со бугарско државјанство биле „економски емигранти“! Во РСМ немало дискриминација врз Бугарите. Меѓутоа, во Бугарија имало дискриминација на етничките Македонци, поради што Бугарија била осудена да ги признае. Бугарија била обврзана со член 2 од Договорот да ја поддржи PCM за ЕУ, што е лага, такво нешто нема во член 2 и така натаму …
Добро е да се види и да се знае со какви луѓе си имаме работа.
П.С. На моја адреса „нашите браќа и сестри крај Вардарот“ ми рекоа дека ова може да се смета за говор на омраза !!! ??? До каде стигнаа! 🙁, напиша на социјалната мрежа Facebook европратеникот од редовите на ЕНП Андреј Ковачев.

Погледнете го видеото што го објави Ковачев од неговата дебата со заменичката на министерот Димитров г-ѓа Калинка Габер.Претходна статија

ВМРО-ДПМНЕ: Власта купува пет пати поскапа струја од тоа што државата сама може да произведе

Следна статија

Хакиран профилот на Бујар Османи на „Твитер“, министерот пријавил во полиција

Најново од Вести