(ВИДЕО)ЧОВЕК СО НОЖ УБИ ЕДНА ЖЕНА И ИЗБОДЕ НЕКОЛКУ А СЛУЧАЈНИ МИНУВАЧИ ГО СОБОРИЈА

/

Една жена е пренесена во болница со убодни рани добиени во напад со нож што се случи денеска во австралискиот град Сиднеј.

Напаѓачот е приведен, откако претходно се обидел со нож да нападне уште неколку луѓе, соопшти полицијата.



Како што пренесуваат австралиските медиуми мажот замавнувал со ножот извикувајќи „Алах акбар“, а потоа бил совладан од страна на властите.

Претходна статија

ВЕСЕЛИ: РАМКОВНИОТ ДОГОВОР ОД 2001 Е НАЈГОЛЕМОТО ДОСТИГНУВАЊЕ НА АЛБАНЦИТЕ ОД МАКЕДОНИЈА

Следна статија

ЈАВНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО СО РЕАКЦИЈА ДО ПЕНДАРОВСКИ: НЕ Е РАБОТА НА ПОЛИТИЧАРИТЕ ДА СЕ МЕШААТ ВО КРИВИЧНИ ПОСТАПКИ

Најново од Вести