(ВИДЕО)ДИМИТРИЕВСКИ ОД ДИВО НАСЕЉЕ: СЛУШНАВМЕ МНОГУ ОДГОВОРИ ЗА КУМАНОВСКИТЕ НАСТАНИ, НО НЕ ЈА СЛУШНАВМЕ ВИСТИНАТА

//

– ЧЕСТИТ ДЕН НА ПОБЕДАТА НАД ФАШИЗМОТ!
-ЧЕСТИТ ДЕН НА ОБЕДИНЕТА ЕВРОПА!
* ПЕТ ГОДИНИ ОД ДИВО НАСЕЉЕ! СЕУШТЕ НЕМА ОДГОВОР?
– Знам дека МАКЕДОНИЈА МУ ДОЛЖИ НА КУМАНОВО, додека го барате одгововорот и се обидувате да ни се раздолжите, ние ќе продолжиме да живееме заедно и вистински да се бориме и придонесуваме за нашиот град и нашата држава!
– ВЕЧНА ИМ СЛАВА НА СИТЕ ХЕРОИ, стои во објавата на градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски.

Преку видео-порака Димитриевски побара одговор што точно се случи на 9 и 10 мај во Диво Насеље.Претходна статија

СПАСОВСКИ: НАШИТЕ МЛАДИ НАСЛЕДНИЦИ ОД ИДНИНАТА, ОД НИВНАТА ИДНИНА ВО ЕУ ЈА СПОДЕЛИЈА СО СИТЕ НАС РАДОСТА НА МУЗИЧКАТА СОЛИДАРНОСТ

Следна статија

300 КИЛОГРАМИ КОКАИН ВО ПРАТКА СО ЗАМРЗНАТ СОК ОД ПОРТОКАЛ

Најново од Вести