(Видео) Драганов: Односите меѓу Бугарија и РС Македонија беа најдобри кога војници од АРМ маршираа на парадата за 6 мај во Софија пред неколку години

///

„На 6 мај на онаа голема парада, кога имаше чета на македонската војска. Тие млади момчиња беа пречекани со ракоплесканија. Атмосферата беше исклучително пријателска. Во тој момент односите меѓу двете држави беа навистина пријателски“, ова го изјави Георги Драганов, сопственик и главен уредник на сајтот voinaimir.info, како одговор на прашањето кога односите меѓу Скопје и Софија биле навистина пријателски.

Претходна статија

„Не ја предавај Македонија“- Протест на ВМРО-БНД во Софија

Следна статија

„Во Македонија под игото“- Реквием за Бугарите во Македонија

Најново од Вести