(ВИДЕО)ЕКСПЛОЗИЈА ВО ИЗЛОЖБЕН ЦЕНТАР ВО БЕРЛИН

/

Експлозија на градилиштето на изложбениот центар Хумболт во Берлин. Несреќата се случила на отворено. Зградата зафаќа површина од 40.000 кв.м.
Според првичните информации, експлозијата е предизвикана од плинска боца и има еден повреден, јавуваат германските медиуми. Околу 80 противпожарни се на лице место.

Претходна статија

ТЕШКА СООБРАЌАЈКА НА ПАТОТ БИТОЛА-ДЕМИР ХИСАР- ИМА ПОВРЕДЕНИ

Следна статија

ТВ21 ЈАВУВА: ДЕВОЈЧЕ СИЛУВАНО ОД ПРВ БРАТУЧЕД-МАЈКАТА ТВРДИ ДЕКА ПОЛИЦИЈАТА БАРАЛА ПОВЛЕКУВАЊЕ НА ИЗЈАВАТА

Најново од Вести

(Фото) Вандалски акт или фотошоп- кој успеа да избрише буква од името на македонистичкиот клуб во Благоевград, напишано од внатрешната страна на излогот на клубот?!

Организацијата „Нов Асном“ денеска преку соопштение испратено до медиумите во РС Македонија се обиде да направи