(ВИДЕО) ГДУ: ОХРИД НЕ ГО ЗАСЛУЖУВА ОВА

//

„Зарем Охрид го заслужува ова? Градот на УНЕСКО, бисерот балкански ?!

Ова е апсолутно недозволиво и неприфатливо, на само неколку метра од ова место има градинка во која одат нашите деца. Каква поука им даваме? Што ќе научат од ова нашите деца? А за заразите да не почнуваме ни да разговараме, сите сме свесни што може да придонесе нечистотијата.

Ги повикуваме надлежните органи да се позанимаваат со овој случај и да се санкционираат тие кои го прават ова злодело. Повикуваме и директорот на комуналното да испрати екипа и да се расчисти оваа дива депонија“, стои во соопштението на ГДУ-Охрид.

Претходна статија

ДРАМА ВО КИСЕЛА ВОДА: СИН JA НАПАДНАЛ МАЈКА СИ СО НОЖ, А ПОТОА ЈА ЗАПАЛИЛ

Следна статија

ДИ МАЈО: ВОЈНАТА ВО ЛИБИЈА МОРА ДА ЗАПРЕ ИНАКУ ЕВРОПА ЌЕ БИДЕ ПОГОДЕНА ОД НОВ БЕГАЛСКИ БРАН

Најново од Вести

(Фото) Вандалски акт или фотошоп- кој успеа да избрише буква од името на македонистичкиот клуб во Благоевград, напишано од внатрешната страна на излогот на клубот?!

Организацијата „Нов Асном“ денеска преку соопштение испратено до медиумите во РС Македонија се обиде да направи