(ВИДЕО) ГОРИ НАЈГОЛЕМИОТ МИГРАНТСКИ КАМП ВО ГРЦИЈА

//

Во кампот за мигранти на грчкиот остров Лезбос во раните утрински часови избувна пожар, соопшти грчката противпожарна служба.

Засега нема податоци за штетата, ниту за причините за пожарот во кој изгореа шатори и контејнери за сместување на мигранти, пренесува „Ројтерс“.

Полицијата соопшти дека мигрантите биле пренесени на безбедно место, а во гаснењето на пожарот учествувале 25 пожарникари со 10 возила.Претходна статија

СУСПЕНДИРАНИ ТЕСТИРАЊАТА НА ОКСФОРДСКАТА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19 ПОРАДИ БЕЗБЕДНОСНИ ПРИЧИНИ

Следна статија

ГРАДИНКИТЕ ПОЧНУВААТ СО РАБОТА

Најново од Вести