ВМРО ДПМНЕ ОД ВЕЧЕРВА ИЗЛЕГУВА НА УЛИЦА ПРОТИВ ПОСКАПУВАЊЕТО НА СТРУЈАТА

ВМРО-ДПМНЕ вечерва во 18 часот ќе го одржи првиот од серијата граѓански протести, кои ги најави лидерот на партијата Христијан Мицкоски. Протестот вечерва е против зголемувањето на цената на струјата.

loading...

Мицкоски ги повика сите оние кои не се согласуваат со мерките и политиките на власта да излезат на протестот.

Излегувањето на протести покажува дека Мицкоски е решен да не дозволи нов 4 годишен мандат на владата предводена од СДСМ и ДУИ, од кој не само што не ги спроведоа дадените ветувања за подобар живот, правда и еднаквост, туку лошо се справуваат со корона кризата која остава илјадници граѓани на улица и без основен приход.loading...